hürriyet

4 Aralık 2011 Pazar

AŞK DENEN MUAMAMAYI KİM TARİF ETMİŞ .

AŞK DENEN MUAMAMAYI KİM TARİF ETMİŞ .
Aşkın sınırtsız ummanında sığınacak bir liman buldum yüreklerimize
yüreklerizde gül kokulu bir yer seçelim yüreklermize
aşk düşler kuralım  aslkı ike kerem konuk olsun alevimize
yüreğimizde ki sevda ile  meydan okuyalım tüm sahte sevgilere


senden uzak kaldıkça  içimde ki araz sevdada seni bulmayı  öğrendim gül yüreklim
,.gül yüreğinin gül kokusunu çekince  içime , yeşerdi  çöle dönen gönül bahçem .yüreğimin  denizlerinde keşfedilmemiş yerleri keşttip , yüreğinin tutuğu fener ışığında yüreğini seyir defterine yazdım .
sadece yosun kokusu olan bir rüzgarla içine dolsam ,beni yudum yudum içsen toprağın yağmuru içmesi  gibi yavaş yavaş Her nefeste çiğerlerime doldursam eni nikotin tutukunu br tiryaki gibi .yıldızlarla karanlıklarına yağsam , aşk gibi  görsen ben i.. kalbinin içine alan beni  kilitlesem kapınılarını , aşkın denizine atsam anahtarını ve bir ömür yüreğinde seni beklesem dilimdeki duanın emaya açılan elleri olsan  , ,bilnmeyen bir okyanusun bilnmeyen bir limanı olsan ve benim gelişimi beklesen keşfetilmek için .
düşen kırağılar gibi fani  kavuşmalarımız sabahın ilk ışıklarında erimeye mahkum olan . zamanı geldğinde  gökkübbede bir olan..everenin bilinmeyen tüm sırları verilse de istemem  , aşkın ateşinde yana bir yüreğinin gölgesinde sığınmaktan başka  bir sır var .. bedenini ararken özleminde saklanan ne hikmetler var .
ıslak gözlerindeki bir damla özlemde okyanuslar saklı . durma yağ  gözlerinde ki pınardan unutma okyanus kadar derindir yüreğim
   ,
İlerledikçe bedenler  sevda denziinde , fırtınlar çıkar önlerine , kap karanlık bir gecede , ozaman dümeni yüreğine bırak bırak ki yüreğinin ışığı götürüsün seni ait olduğun bir başka yüreğin limanına .sol    .göğüsündeki iniş çıkışlar kadar sık özlüyorum seni ., dudağım sızlar  dilim sana su(S)ar..sen çevrili çölerimde dikenlerin gölgesinde güller açar . Düşledikçe seni  çölerime denizler  yağar,   taşlar bile  aşk açar sen yağdıkça , gün doğumlarında ıslak denizler düşer gözlerinden  . düşlerim kuytuya..

ayrılğın soğuk yüzünü tebessümün ısıtır . Her gün aynı hızlaçarparken yüreklerimiz fırtınalı bir denize kalemimdeki aşk sözcükleri  serperim  vurgun yemiş bir sevda tutsağıdır bedenim , aşk özgür  kılmak değil tutak olmakmış sevdiğinin yüreğine . aşk göğe yükselmek değil çarmıha gerilmekmiş AŞK DENEN MUAMAMAYI KİM TARİF ETMİŞ .

Yorgun denizler dolayşıyor şiirlerimde ,. Satırlarımda sana dökülen sessiz çığlıklarım var . Bir bulut dökülüyor  mürekkebime mürekkebim dökülüyor  sen olan satırlarda özleminin üstüne
.

.
Yüreğimin bir sonraki baharına ekktim seni. Aşkının can suları dolarken gözlerime .
gök kuşağından renkeler çalıp , şimşekler ile yaksak  yüreğimizin uçlarını , ayrılığın terazisi ile tartsak özlemelerimizi


Her  seni görüşümde  bayram sabahı  cocuğunun  yeni  sevinç urbalarını giyerim    düşlerindeki hayalimi sunarım yüreğine ve   . Bir nefeste  içine dolarım , binlerce yıllıkdan  gelen bir aşkla gül yüreklim  gülüşlerinin arasında  gül yüreklim..

şimdi hayalinin yorgun  kollarında özlemine  sarılıp, aşkın ateşinde bedenim , uyksusuzluğumun en kör  vaktinde seni düşlüyorum …

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder