hürriyet

5 Ağustos 2012 Pazar

Hayalinle avunan bir denizicyim düşlerinde


Hayalinle avunan bir denizicyim düşlerinde
sensizliğn sessini duymak yeter korsan yüreğime
karinası delk bir gemiyim  el salladıkça  batarim yüreğne
yedi denizi aşıp bir gün mutlaka demir atarım gözlerinin deydiği yere

ayrılığa veda ettimiz anların iskeleseinden el salladıkça özlemine yelekn açan geminin ardından , bir  sen yansır yüreğimin duvarlarına ., gönlümün sakladıkalrı cıkarken ayyuka ,biçare  dönerim yanlızlıma. Yüreğimin  semlarında kanat çırparken hayalin   Bilirim ki aşkı hak eden yürekler yaşar . özleminde kavrulur yüreğim ,şiirlerimde yanar kalemim. ben seni  sevdiğimden beri gözlerine akar denzilerim  .

denizden koparılan parçalar  balıklar gibi çırpınırken umutlarım .zaman attığım centikleri ayarım . Aşktır heryağmurda beni ıslatan ,özlemindir düşlerimde yelken açan.. Yoksul  mutluluklar yaşarım beş vakit  seni çağırken yüreğim ., geçici kavuşmların sarılışları ile avnur ruhum . ve yüreğimizdeki bekleyişleri suskularımızda saklarız .

özlemin beni bekledikçe sızımınayrılığın dipleri çöker yüreğimin denizlerine .aşıklar  düşer sensizliğin çölerine , gül dikeni gibi gelip batar hüznümün üstüne bilinmedik denizler geçerim  sevdanın haritasından, gül  yüreğin diken gibi batar yüreğime . Uzar şiirlerim , yanar denizlerim  göğsün de, aydınlanır gecelerim , seni düşünürken. Ben Sesini üstüme çekerim , sen olurum, ıslak bir aşkla, sana sokulurum.

Yokluğunun yoksulluğunundan bir nazarın ile sıyrılıyorum  varlığının zenginliğne
  , aşkın  geçerken ruhumdan, sen kar gibi yağıyorsun özleminin üstüne . Kırık bir kavuşmanın mutluluğu fiilizleniyor harman yeri gönlümde .son bahar yaprakları gibi sensizlği uğurluyor ekim , düşüyor sensizlik ,şiirlerime .gözlerimde hayalin ,kalemimde şiirlerin dolaşıyor . Sensizliğin  koyundan demir alıyorumenli bir geceye yelken açıyorum .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder