hürriyet

3 Ağustos 2012 Cuma

Yüreğimin sensiz yanını kapatıp varlığına uzanıyorum


yine sensizliğe mahkum bir gecenin içinden yolluyorum kalemimden damlayan  bu senli cümleleri  .  hayalini tuz yapıp basıyorum kanayan umudumun üstene yüreğine bırakıyorum tüm senleri .. Gecenin karanlığını yaran bir kayan yıldız gibi akıyorsun kalemimden satırlarıma .. yüreğinden bentleri yıkıp  senden bana doğru akan bir selim . yıldızlar topluyorum gözlerinden karanlık gecelerime Ve  annelerin yüreğinde bir yudum sevgi ödünç alıyorum sana sevgileirn en safını sunabilmek için ..

gecenin karanlığa inat  güneşin  gözlerinden  öptüğü zamanlarda hayal ediyorum seni.  Yüreğimin sensiz yanını kapatıp varlığına uzanıyorum.   Gül yüreğinin kokularının yüreğime karıştığı  denizlerde, geziniyorum..Yitik kelimelerimi yıldızlara mandalsız asıp gülüşlerinde kurutuyorum acılarımı.. yoldaşım martılarla seni arıyorum dalgaları aşarak. Aşıyorum dalgaları, yakıyorum tüm ıslak denizleri gözlerinde .. Yüreğimden  usulca ayrılıp yüreğine  gelmeyi istiyorum..hayaline  dalıp gözlerinde kaybolmak istiyorum. Ve sabaha kadar yüreğimi yüreğine yaslayıp sevdanın ateşinde hasrteni demlemek istiyorum. Senin düşlerinden  kanatlanan  sevda duasında düşlerimi  bulmalıyım sana ait olan . sevdamıza dair cümleler kurmalıyım  sensiz hayallerin başına .. Biten her düşünün ardına düşlerimi ekleyip hayallerine yolmalıyım senin için  atan kalbimi bir aşk mektubunun satır aralarında .. Sessizliği giyinmiş bedenimle seni umut ediyorum .  gözlerimi yaslanıp  gözlerine yanan denizlerimi izlemeliyim ay ışığında  kirpiklerinde .. Üşüyen umutlarını calıp düşlerinden   ekmeliyim yeni umutlar düş tarlarına .. Seni gördüğümde yüreğim durmalı zamanın kollarında .. nefesinde ısıtmalıyım üşümüş gecelerimi . sonsuzluğu yüreğinde sonlandırıp sonsuzluğu içmeliyim göz pınarlarından .  yüreğimi yüreğine yaslayıp  ruhunun saçlarına  dokunmalıyım. Dokunduğumda titremeli sesim, içimde sebebini bile bilmediği yangınlar başlamalı.. Sönecekse senin ıslak  gözlerinde sönmeli özlem yangınlarım …duracakca kalbim , senin ellerinde durmalı…Senin yokluğunda  kasırgalarla dans etmeli senli hayallerim . Güneşi avuçlarına bırakıp gözlerinde yakmalıyım buz denizlerini .. Seninle başlayan her sensizliğe umudun yanan yanlarını  yapıştırmalıyım.

Yüreğimi yüreğine yaslayıp gözlerinde  kusuyorum sensizliği  suskun gecelerde.. yüreğimi kapatıp karanlığa , gözlerinin şavkında seni soluyorum. Seni düşlüyorum yetim denizcilerin umut dolu yüreklerinde ..yüreğimin çorak yanlarında seni düşlüyorum yanan  düşlerimi yağmur bulutlarına yolluyorum yana yana sana aksın yanarken kanasın diye .  canımı avuçlarına  bırakıp  yüreğime yüreğine dokunmayı istiyorum. Rüzgar olup saçların  kokmayı. İstiyorum Sensizliğin suskun denizlerinde.. Ne zaman sesini duysam martı çığlıklarında tüm kuzey denizlerim yanıyor nefesimde . Ne zaman düşlerim, kanatlansa  semaya seni arıyor dualarım ..Dalıp dalıp senin yüreğinde vurgun yiyor saklı cümlelerim .. kalemimi senin yüreğinde öldürüp yine senin dualarınla kanatlanıyorum miraçça . …yüreğimle  yüreğine dokunup  sensizlikte ölmeyi istiyorum.. Senin bir damla göz yaşında yıkanmalı tüm düşlerim.. ….

seni her andığımda deniz kızları sevişmeli düşlerinde . Her  beni andığında umutlar  boyun bükmeli yüreğine. Yüreğinde  denizler  isyan edip  dalgalar yağdırsa gözlerinden , setler kurmalıyım düşlerimden  göz kapaklarına . engel olamasam da Ferhat gibi ölmek isterim göz yaşlarına kapılıp ..sen yüreğimde var olmalısın . Kıyamasam da seni uyandırmaya düşlerine dokunup  ; her yürek atışımda sevdana dokunuyorum sensiz düşlerde  .., her yürek atışımda  sevdana  tutunuyor ve  yüreğine gülümsüyorum gül yüreklim


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder