hürriyet

11 Mayıs 2016 Çarşamba

Yanlızlık benim beşik kertiğim

Belki  bir gececik  gelebilirm  belki  bir gececik . gözlerini kapadında  hayallerimi düşlerinden  silmek için.Özlem dediğin şey  ağustosta  içtiğin  soğuk su değilki  içini ferahlatsın.özlem kuru  ekmek  gibidir  iftarda  boğazına takılan .
Ben seni en çok yanındayken  özlerdim , birgün ansızın bir şey söylemeden gideceğini bildiğim için

Ben  yanlızğı öyle cami avlusunda   aksam eve geldğimde  yağmurda sırılsıklam  bi şekilde kapı eşğinde  ıslak  bulmadım ki.
Yanlızlık  benim beşik kertiğim  doğumda n önce  yarenim olmuş sevgili sen olsan ne olur  olmasan ne  olur  söyle.yüreğini bırakmadıktan sonra  avuçlarıma   uykusuz bir gecenin  gündoğumunda . yanlızlıkla  beni  ayırma yalnız   bırak  aramızda  kalabalık etme  gül yüreklim.
Bırak sende  kalsın  gül  yüreklim . ne gülünün kokusunu gönder  bana rüzgarlara iliştirip nede dikenini batır  yüreğime , sende  kalsın gülde  dikende  . bana  yanlızğımı bırak   yanlızlık bende kalsın.daha sen beni ben seni tanımadan bu hikaye yazılmaya başlamadan biliyordum sonunu  hikayenin.hüzzap bir şarkının  nakaratında ki yazlık. Artık yüreğimin dikenlerini kanatır oldu gül yüreğinden  dökülen yapraklar.


Sırtıma onca özlemi yüklenip hangi ayrılığın dağ yanlızlığından el sallıyorsun ey yar. Gözlerimdeki denz fenerlerini karartıp kavuştumuz hayalleri kayalara bindirmekle yüreğimdeki aşkın rengini değiştirebilir misin.ey yar Yok yok gül yüreklim kurşuna metelik satsa da umutlarım seni ayrılığa yar etmeceğim ey yar .Ey deniz kokan yar , yokluğa inat hasretine iliştirilen yanlızlığa inat sensizliğin seni katletmesine İzin vermeyeceğimii Yağmurun ıslatığı bir çölün gözlerinden bak yüreğime , gözlerin inerken yüreğimin amarlarına .üşüyen bir çocuğun titreyen parmak uçlarıyla dokunn sensizlikte yanan dudaklarıma .unutma seven de fanidir , sevilende

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder