hürriyet

8 Şubat 2017 Çarşamba

Sensizlikte çatlayıp kuruyan dudaklarıma ıslak nefesini bağışla sevgili.
Kalbim kırılmaz benim bilrisin, tutuğum tüm düşler kırılıyor  bir bir , zemheride  yetiştirmeye  çalıştığım tüm umut filizlerim yavaş yavaş  kuruyor susuzluktan. Denizler hiç nehirlere akar mı?  Su hiç yokuş yukarı  yol alır mı? Hayatım gün ve gün tersine  akıyor  nehirlere akan denizler gibi , yokuş yukarı akan  nehirler gibi tersine dönüyor  dünyam.
Düş kırıklığını bilirsin  kalb kırıklığını  tanırısın peki gül yürekli  sevgili bilrimisn hasretin  kırıklığını, seni özlerken kırılıyor  hasretim  umutsuzca bakarken ayrılığa.sana kavuşmayı hayal eden bir hasretim vardı şimdi ise  hasretimin kırılığı içinde  ayrılığı düşleyen bir  hayalim var .
Çarmıha gerilmiş  kelebek gibiyim  kurtulmak için  çırpıntıkça  kopuyor  bir yanım . umutlarım  özlemlerim , hayallerim , hasretlerim , sol yanım . ne varsa sana dair   bende olan  sana kavuşmak için çabalatıkça  uzaklaşıyor bir bir  benden . denize  düşen  yağmur gibi  karışıyor  ayrılığın tuzlu sularına  sana dair  ne  varsa (hani necip fazıl bir sözü var Kader, beyaz kağıda sütle yazılmış yazı; elindeyse beyazdan, gel de sıyır beyazı) işte aynen  öyle bir durum  içimde ki  . elindeyse  gel  ayırt et  denize düşen yağmur damlarımı  , ayrlığa sarılmış  hasretlerimi , kırıklar  dolmuş  düşlerimi.
Yüreğime bir telaş  düşüyor  özlemini özledikçe ve sol yanım  herzamankinden daha bir beter  ağrı saplanıyor  .ne zaman  yüreğime  telaşlansa.babam bazen bacağım agrıyor   eskisi  gibi  merdiven cıkamıyorum diyor. Ah baba   beim yasım senin yarı  yaşında  yüreğimin sol yani  her daim agrıyor.
Bazen susuyorum , kalemimde  susuyor ve çocukğuma gidiyorum  susuyorum  hiç konuşmadan seyrediyorum  kendimi  ve kilitmeke istiyordum orda  yüreğimi ağrımayan zamanlardan  hiç gelmesin bu zaman diye. Üşüyorum geceleri senzlikte. Yarsan geceyi deniz gözlerin ile  ve dudakların ile ısıtsan üşütyen ruhumuve aşka darağacı kurmuşken yüreğim ve asarken  kendini kopsa  ipi ve yenidn dğsa  anka gibi küllerinden.
Hadi özlem  yaklaş düşlerime  ,tehirli  dokuşlarını  dokundur tenime . bakışlarının  ışıltısını asalım dolunaya.yak beni nefesin ile uzaktanda olsa beni düşleyerek , bazen atalara da kızıyorum  hani gözden ırak olan  gönülden de uzak olurdu   , senin  gönlümden uzak olman gerekmiyor mu  gül yürekli ..

Sensizlikte çatlayıp kuruyan dudaklarıma  ıslak nefesini bağışla   sevgili.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder