hürriyet

4 Ocak 2018 Perşembe

özlemin yağmalı gözlerimden bardaktan boşalırcasına

hayalin geçerken düşlerimden özlemin  yağmalı gözlerimden bardaktan boşalırcasına .yağmurda uçmayı düşleyen kelebekler gibi özleminden akıp  geçen her dakika kavuşmak için yapılmış dualar iliştirdim.gökkuşağının çıkması için  biraz yağmur yağmalıysa ,kavuşmak içinde biraz özlem çekmek gerek değil mi  ey yar . . *Hangi çorak susuz topraklardan taşırdın  yüreğimdeki  bordo denizlerin  fırtınalarını.hangi vahanın ortasın susuz  bıraktın  sensizlikte çatlayan dudaklarımı, gözlerinden denizler  taşarken.faili meçhul yanlızlığıma sensizliği ihbar ederken  gecenin kör vaktinde , yüzüne aşina hangi hayalin katiline  soyundun ey yar  .


Kaç kez daha uyanmalıyım seni düşlerken sensizliğin sardığı soğuk geçeğe. gözlerimin sana olan açlığını uykusızluğumda kurduğum düşlerin ile doyurdum. yokluğuna isyanlar biriktirip susmalarımın için zulaladım gecelerde sakalım zamana yataklık  ederdi devşirme kavuşmaları hatırlamak için.susmalarımdaki sessizliği hayra yorma sevgili bu yüreğimdeki yorgun denizlerin bir fırtıanya gebe oluşundandır.
Kavuşmali hayallerin sana dokunuşlarına ,ayrılığın şiirlerini  zulaladım. Bir dirhem kavuşamaya  binlerce özlem ekiyorum. Rengarenk umutlara  yelken açmak  gayesi ile.
sonra gece sabaha dönerken  kavuşmaya dair  tüm umutları tüm hayalelri  seni  bir özleme bağışlıyorum*

sen yüreğini nafile umutlar ile yorma sevgili. Bırak  leş yiyen kuşlar gibi zaman  her gün bir  ben alsın yüreğinden ta ki sadece sen kalana dek yüreğinde. ben den  kalan artıları   yakıp  yüreğinin ateşinde savurursun sevda ağrılarının dağ başlarından. O zaman belki ulaşır nirvanaya umutlar da ki sevdan .
 bakışlarından gizlediğim kavuşmalar dan özlem doğuran yürek var .suskunluğumun içinde  saklanan, dinginliğimi yorarken  aşka yazılmış  dizlerin  noktalama işaretlerinde .
kalemimin kalemini  kırıyorum, sana yazılan şiirlerin dar ağaçlarında kavuşmalarım sehpasını tekmelerken  cepleri rengarenk bilyelerle dolu mutluluğun kekeme coçuğu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder