hürriyet

30 Ağustos 2016 Salı

Bağışla dudaklarını dudaklarıma .

Bağışla dudaklarını dudaklarıma .
Kalemim  hırçınlaşmalı, kelimeler satırlara isyan etmeli seni  sana yazmadığım  için.
Kudurmalı mürekkep  hokkanın içinde , zaman ise akmamalı gözlerini çizemediğim için  cümle sonlarına ..
Yangınların içinde yanmalıyım sensizlik kanıma girerken katransı gecelerin  sabahında.

yüreğimde  uyuyan  düşleri kaldırıp teveccüd namazına  imkansız bir sevdanın yanında  geçip alıntılar yapmalıyım mecnunun leylasız  geçirdiği günlerden barıştırmak için gözlerimi uyku ile yüz görürmlüğü seni görebilmek için rüyalarda.
Kalemi kırılmıs   ayrılıkların cenazesını yıkayım  defnetmeliyim  yüreğimin dehlizlerine
belkide baş göz etmeyilim  özlem ile ayrılığı bir daha uğramasın  bordo denizlerimin limalarına diye . geceyi kapatırken perde  gibi sevişmeleirmizin üstüne  güneş  saklanmalı   gülüşlerin aydınlatırken karanlığımı.
ey gölümdeki  kızıl gül ey gül-ü ranam  hadi uzat ellerini parmaklarındaki  zarefeti  dokundur  kalemden ve denizden baska  bir seye ellerime ve bağışla dudaklarını dudaklarıma .
öpüşlerinin ateşinde  içir  aşkın şarabını kırılken  dokunduğunda tüm kadehlere inat.uyku mahmuru  gözlerinde uyanmalı düşlerim  sabahın gülümsemesini yansırken teninde.. yudumlarken  gün doğmadan şekeris demli  çayımı seni seyrederken .nalıyorum ki  ozaman çay senin dudağının tadında  olmalı .. güneş kirpikleirnden öperken  pervaneler  ateşi  görmeli  bakışlarımda.sıcak ekmeğin  kokusunda  sana kahvaltı hazırlken .
Ayrılığa  rotarlı  şiirler yazılmayı beklerken mutluğun arifesinde .içimdeki  çocuğun ellerinden tut  özleme  dair  cümleler toplamışken ,kavuşmamıza muhalif ayrılığın kapmlarında..fırtına  öncesi  sessizlikte  beklerken yüreğim  özlem yangınlarını  ,sarıl  son bir  asşk ile  denizin sahile  olan aşkı gibi  , aşırı  toz mutluluğu tatsın  .fırtınalı gecelerimin sakin sahabında büyüğen yanlığımın kekeme   cocuğu  .


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder